Śmieszne fotki na poprawę humoru

Dzisiejsze czasy oferują dostęp do technologii, za pomocą której wiele – kiedyś problematycznych – rzeczy stało się łatwe. Kiedy internet wszedł do powszechnego użytku w latach 90., nikt nie spodziewał się, że świat tak bardzo uzależni się od jego działania. Nie jest to jednak nic złego. Przez sieć można zrobić zakupy, porozmawiać ze znajomymi, uczyć się, a także relaksować. Nic nie jest lepszym odpoczynkiem po ciężkim dniu w pracy czy szkole, niż śmiech.

Kupa śmiechu ze zdjęć

milosne_memy

Śmieszne fotki dostępne w internecie to bardzo popularna forma przekazu. W odróżnieniu od czasów „przedinternetowych” – każda osoba może stworzyć własne treści np. memy. Dzięki temu popularność portali oferujących śmieszne obrazki stale rośnie. Mało tego, zamieszczenie śmiesznej fotki może zająć zaledwie kilka sekund. Popularność memów polega na tym, że ludzie uwielbiają się śmiać, a więc jedna rozbawiona osoba przesyła daną treść następnej itd. Nie dziwi więc nikogo, że niektóre – te najbardziej śmieszne memy znane są większości społeczeństwa – i to wszystko dzieje się w bardzo krótkim czasie!

Prostota przekazu

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zmęczona osoba nie chce szukać treści wymagających. Liczy się prostota przekazu. Dlatego portale społecznościowe typu Facebook pełne są zabawnych treści. Ludzie uwielbiają wyśmiewać różne rzeczy, dlatego demotywatory i memy lubi praktycznie każdy. Zwłaszcza, że śmieszne fotki pochodzą z różnych kategorii. Bardzo popularny jest czarny humor, który w najbardziej kontrowersyjny sposób wyśmiewa świat. W przypadku tych żartów na nikim i niczym nie pozostanie ”sucha nitka”, co tym bardziej cieszy internautów.

Trzeba wiedzieć, że relaks nie jest jedynym powodem, dla którego warto oglądać śmieszne fotki. Kiedy chodzi o śmiech, dobrze jest to robić jak najczęściej!

Dlaczego warto się śmiać często?

Źródeł, które wywołują śmiech jest wiele, co jest bardzo dobrą rzeczą. W końcu mówi się, że „śmiech to zdrowie”. W jakim stopniu wpływa na organizm i ogólne życie? Osoby więcej śmiejące się po pierwsze mają lepszy nastrój. Dzieje się to za sprawą endorfin uwalnianych przez mózg. Te wyjątkowe hormony są także uznawane za substancje przeciwzapalne, a więc śmiech zwiększa także odporność. Nikogo nie zdziwi to, że uśmiechnięta osoba uchodzi za bardziej przyjazną, ale zwiększa też zaufanie innych. Co ciekawe – śmiech można uznać za swoisty trening! Uaktywnia on mięśnie twarzy i przepony, co poprawia funkcjonowanie różnych organów, np. wątroby. Warto wiedzieć, że śmiejąc się przez minutę człowiek spala ok. 12 kcal i (podobno) wydłuża swoje życie o 10 minut.